Forum Prognozi.com & Igrach.com
април 24, 2014, 10:48:48 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

Начало   Помощ Търси Вход Регистрация Prognozi.com Igrach.com Hash.bg  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Волейбол: Световна лига 2013  (Прочетена 1531 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
BFT
Full Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1,833

« -: март 27, 2013, 19:46:53 »

Ииии.... и регламента на Световната лига за тая година. Някой чел ли го е?

Pool A                           Pool B                           Pool C
    BRAZIL (1)       RUSSIA (2)       CANADA (18)
    POLAND (4)       ITALY (3)       KOREA (22)
    USA (5)       CUBA (6)       FINLAND (31)
    BULGARIA (Cool       SERBIA (7)       NETHERLANDS (41)
    ARGENTINA (9)       GERMANY (10)       JAPAN (19)
    FRANCE (16)       IRAN (14)       PORTUGAL (36)

Групите са по сила. Това добре, ама няма логика. Значи от Пул А само първите 2 се класират, от ПУЛ Б пак 2 и от ПУЛ Ц само 1+ домакина Аржентина. С други думи от ПУЛ А 3 отбора, единия е Аржентина. Защо трябва най-силните да се избият а слабаци да влизат? Какъв ни е шанса в тая група? Според мен малък. И всичко само с по едно домакинство. Нашите домакинстват на Аржентина и Полша, имаме шанс за 4 победи. Гостуваме на Франция, Бразилия и САЩ.
Активен
Творец Изобретател
Sr. Member
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 910

« Отговор #1 -: март 27, 2013, 20:05:01 »

има разбира се логика. Основната цел е играта да достигне по вече хора и да се популяризира. Хубаво е и за волейбола като цяло за да му се вдингне малко нивото.

Сега още веднъж регламента -
The Finals will feature the top two teams from pools A and B, the winners of pool C and the host nation. As Argentina is in Pool A and is already among the qualified teams, the best ranked team of pool A – not already qualified – will be selected.

Реално от А и Б група по 2 отбора (правилото за Аржентина). От група Ц - се класира само 1 (един) т.е най добрия.  И предходни години формата беше от 16 отбора. Хубаво е и за домакинските мачове, защото обикновенно в зависимост от противника залата или е пълна или празна. А сега винаги ще има класен отбор който си заслужава да се види.

Активен

Еми за това аз се опитвам да го прецакам с мойте необичайни-алтернативни,нетрадиционни методи за прогнозиране,с две думи жертвам се за всички които страдат ot Мърфи.Белким открия накрая тъй много търсения ключ ако може така да се каже за неутрализиране на мърфито...
zirgs
Newbie

Неактивен Неактивен

Публикации: 5

« Отговор #2 -: март 31, 2013, 19:54:59 »

Идеята е да има повече интересни мачове и повече гледаемост. Ама на мен лично не ми допада.
---------------------------------------------
http://www.kanal.bg/
http://pvcdograma.info/
http://xn--80aaggdbdsfzghidicgbgnhok4btm.org/
http://asansiori.info/
« Последна редакция: май 08, 2013, 12:24:58 от zirgs » Активен
kir40
Jr. Member
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 20

« Отговор #3 -: април 08, 2013, 14:45:19 »

Идеята е много добра да може и по слабите отбори да имат някакъв шанс за добро класиране
сомаха
« Последна редакция: април 17, 2013, 13:16:39 от kir40 » Активен
KESSEL
Sr. Member
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 528

« Отговор #4 -: април 16, 2013, 23:28:14 »

на мен също не ми допада новият регламент и програмата е доста кофти, гостуваме на Бразилия, САЩ и Франция шанса да вземем повече от 2 победи в шестте мача е много, много малък. Домакини сме на Аржентина които ни бият където ни хванат и на Полша които също ни биха в София, мисля че реално може да се борим за четвъртото място. Между другото отборите вече са 18, до сега са били 16.
Активен

bitches be, they have my money...
BFT
Full Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1,833

« Отговор #5 -: април 17, 2013, 11:23:42 »

И аз това имах предвид като коментирах - нашите нямат като че ли големи шансове. всичко това заради желанието да се вкара един слабак и силните отбори са само в 2 групи - от там шанса ни е 2 пъти по малък. Иначе и 3 място в групата може да ни класира ако Аржентина е 1 или 2. Бразилия сигурно ще вземе едната квота. След това следват Полша и САЩ. Абе много сложно е. Иначе втора група изглежда далеч по-лесна. Италия са ни клиенти, Куба и Сърбия можехме спокойно да ги бием според това къде се играе мача. Абе ще гледаме Финала по телевизията.
Активен
Творец Изобретател
Sr. Member
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 910

« Отговор #6 -: април 17, 2013, 11:53:30 »

И аз това имах предвид като коментирах - нашите нямат като че ли големи шансове. всичко това заради желанието да се вкара един слабак и силните отбори са само в 2 групи - от там шанса ни е 2 пъти по малък. Иначе и 3 място в групата може да ни класира ако Аржентина е 1 или 2. Бразилия сигурно ще вземе едната квота. След това следват Полша и САЩ. Абе много сложно е. Иначе втора група изглежда далеч по-лесна. Италия са ни клиенти, Куба и Сърбия можехме спокойно да ги бием според това къде се играе мача. Абе ще гледаме Финала по телевизията.

На мен пък ми е чудно че още се възмущавате. Нашите са топ 6 отбор и толкова, никога няма да бъдат топ 3.

Дали ще е така регламента или най добрия втори се класира от 4 групи няма значение, защото ние винаги си бяхме втори в групата, но почти никога  най-добър втори от всички групи.
От както в въведен през 2006 година 4х4 формат и финална шестица - нашите играят във шестицата 4 пъти 2006, 2007, 2011 и 2012 (като домакин).

Активен

Еми за това аз се опитвам да го прецакам с мойте необичайни-алтернативни,нетрадиционни методи за прогнозиране,с две думи жертвам се за всички които страдат ot Мърфи.Белким открия накрая тъй много търсения ключ ако може така да се каже за неутрализиране на мърфито...
simeon128
Jr. Member
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 11

« Отговор #7 -: септември 10, 2013, 14:53:50 »

Важното беше, че излязахме от групата с много добре изиграни мачове. И когато вратаря му купят нова врата от фирмата, по-добре да се завърне в София.
« Последна редакция: октомври 09, 2013, 17:33:23 от simeon128 » Активен

Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: